WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

GRUPY III INTEGRACYJNEJ "PODRÓŻNICY"

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Wychowawca - mgr Justyna Koclęga-Sętkowska

Nauczyciel wspomagający - mgr Izabela Furgał

Woźna oddziałowa - Elżbieta Połcik

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

***

INFORMACJA

 

od 24.02.2021r. do dnia 03.03.2021r.

Rodzice dzieci chodzących do przedszkola, składają deklarację

o kontynuacji wychowania przedszkolnego

w roku szkolnym 2021/2022

 

24.02.2021r. dzieci przy wyjściu z przedszkola

otrzymają druk deklaracji, który należy zwrócić do 03.03.2021r.

 

24.02.2021r. zostanie zamieszczony druk na stronce przedszkola:

www.przedszkolelazy.pl – zakładka wiadomości

 

Prosimy o informację w przypadku

rezygnacji ze złożenia deklaracji

pod nr 51752002 lub 326729459

(sekretariat przedszkola)

 

 

 

 

Uwaga!
Rodzice dzieci 6-letnich
w związku z wejściem w życie:
Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 27 sierpnia 2019r. w sprawie świadectw, dyplomów i innych
druków
DZIECI ROCZNIK 2014r.

 

WNIOSEK DO POBRANIA:

files/Zawiadczenie-o-spenianiu-obowizku-rocznego-przygotowania-przedszkolnego.pdf

 

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach ogłasza,

nabór dzieci do klasy pierwszej

Zgłoszeniado klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dziecka zamieszkałego w obwodzie  szkoły przyjmowane są od 24.02.2021 r. do 3.03.2021 r.

Wnioskido klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoływraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym przyjmowane są od 4.03.2021 r. godz. 8.00 do 19.03.2021 r. godz. 15.00***

 

RELIGIA

WTOREK, CZWARTEK 8.30-9.00 

PROWADZI: IZABELA FURGAŁ

***

heartheartheart    WALENTYNKI   heartheartheart

W DNIU 12.02.2021R. - PIĄTEK - PROSIMY, ABY DZIECI W MIARĘ MOŻLIOWŚCI BYŁY UBRANE W KOLORZE CZERWONYM.

heartheartheart  DZIĘKUJEMY  heartheartheart

***

SZANOWNI RODZICE

PRZYPOMINAMY, ŻE NASZA GRUPA FUNKCJONUJE

W GODZ. 8.30-14.30.

W ZWIĄZKU Z PROCEDURAMI REŻIMU SANITARNEGO DOTYCZĄCEGO PANDEMII KORONAWIRUSA PROSIMY O PRZYPROWADZANIE I ODBIERANIE DZIECI W GODZINACH FUNKCJONOWANIA GRUPY.

W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH DZIECI KORZYSTAJĄ Z GRUPY ZBIORCZEJ 6.30-8.30 - RANO ORAZ 14.30-16.30 - POPOŁUDNIU.

 

***

Akcja informacyjna pod patronatem Państwowego Inspektora Sanitarnego

„Koronawirus.

Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”

***

Jak wytłumaczyć dziecku – dlaczego nie chodzi do przedszkola?

Co to jest koronawirus?

Najlepiej za pomocą opowiadania i na trochę mniej poważnie.

Zapraszamy do lektury!

,,O WIRUSIE, KTÓRY NOSIŁ KORONĘ"

Nie tak dawno temu, w odległym a jednocześnie bardzo bliskim nam królestwie, które można zaobserwować wyłącznie pod mikroskopem, mieszkało sobie mnóstwo złych rodzin wirusów. Niektóre z nich wyglądały jak poskręcane robaczki albo bryłki z wypustkami, inne jak śmieszne, pstrokate pałeczki, a jeszcze kolejne przypominały pająki z geometrycznymi głowami. Zadaniem każdej rodziny było wywołać chorobę u ludzi, roślin lub zwierząt, im okropniejszą i złośliwszą tym lepiej. Można powiedzieć, że wszystkie wirusy wręcz ścigały się ze sobą, która rodzina sprawi, że pochoruje się więcej żywych organizmów.

–Haa! Ja sprawiłem, że myszy leciała dzisiaj krew z nosa! - chwalił się jeden.

- A ja, że Staś wymiotował i wymiotował, a potem bolała go głowa i brzuch! – przerwał mu kolejny.

– Przeze mnie uschły wszystkie kwiatki w ogrodzie!

– To jeszcze nic! Ja wywołałem wysypkę na całym ciele Kasi i jej kota, tak swędziała i bolała, że Kasia aż się popłakała, a kot stracił połowę futra! – zaśmiał się czwarty z wirusów.

I tak na wyrządzaniu krzywdy i chorób mijały wirusom całe dni.

W końcu, rodziny wirusów zaczęły się nudzić. Pryszcze, bóle mięśni, katar, grypa… Wszystko to już przecież było! Przechwałki wirusów przestały im sprawiać jakąkolwiek przyjemność. Zwołały więc w swoim królestwie wielkie zebranie, na którym postanowiły stworzyć najgorszego wirusa na świecie, żeby każdy bał się go tak, jak jeszcze żadnego innego przed nim.

Wzięły ogromny kocioł i wsypały do niego całe mnóstwo złych składników. Wymieszały wszystko, trochę podgrzały i czekały. Po jakimś czasie z kotła wyszedł najbrzydszy wirus, jakiego kiedykolwiek widziały – cały szary i oślizgły, z czerwonymi gąbeczkami, obsypany pomarańczowymi wypryskami. Wszystkie wirusy były z siebie bardzo zadowolone – przed tak brzydkim wirusem, każdy na pewno będzie czuł strach!

Wirus szybko podporządkował sobie pozostałe rodziny; był tak zły i bezwzględny, że nawet kazał sobie zrobić złotą koronę i zbroję, której nikt nie zdoła pokonać. Wkrótce po ich otrzymaniu, opuścił królestwo wirusów i ruszył w świat. Atakowanie śmiesznych, zielonych roślin wydało mu się niepotrzebne, więc zaczął szukać zwierząt. Najpierw na swej drodze spotkał małego nietoperza. Dotknął go i sprawił, że nietoperz zaczął mocno kaszleć i wcale nie mógł latać. Następnie zainfekował całą jego rodzinę, która musiała spędzić długie tygodnie w jaskini.

Koronawirusowi podobało się u nietoperzy, ale to mu nie wystarczyło. Pragnął sławy i uznania w królestwie wirusów, a tego na pewno nie osiągnąłby kończąc na nietoperzach. Zdarzyło się, że pewnego razu do jaskini nietoperzy, wszedł człowiek. Wirus dostrzegł swoją szansę! O tak, choroby ludzi wirusy lubiły najbardziej i były z nich najbardziej znane! Nietoperz akurat kichnął na człowieka i wirus wystrzelił jak z procy. Człowiek na szczęście wcale nie mył rąk, więc koronawirus szybko dostał się najpierw do jego nosa, a następnie pokonał drogę do płuc. Trochę w nich pobuszował, żeby zobaczyć z czym ma do czynienia, a następnie zaczął wywoływać gorączkę, bóle całego ciała człowieka, duszący kaszel i osłabienie. Człowiek zaraził innych ludzi, którzy podobnie jak on kaszleli i kichali bez zasłaniania twarzy i bardzo rzadko się myli. W królestwie wirusów zapanowały czyste szaleństwo i radość – chorych było coraz więcej, a koronawirus rozhulał się w najlepsze; jego sława była tak wielka, że zaczęto nawet pisać o nim w ludzkich gazetach!

Tymczasem w świecie ludzi sytuacja nie przedstawiała się już tak kolorowo. Wszyscy zaczęli masowo zapadać na chorobę wywołaną przez koronowirusa. Szpitale były przepełnione, sygnał karetek non stop rozbrzmiewał na ulicach a lekarze, którzy mieli ręce pełne roboty, opadali powoli z sił. Ludzie nie wiedzieli jak sobie z nim poradzić, aż do czasu, kiedy najmądrzejsi z nich – naukowcy, zauważyli, że koronawirus bardzo nie lubi zwykłego mydła. Ten kto często mył ręce, praktycznie wcale nie chorował. Pomocne okazywało się również zakrywanie buzi łokciem podczas kaszlu, dzięki czemu wirus nie mógł przedostawać się do innych osób. Niektórzy ludzie wcale jednak nie słuchali naukowców. Chodzili do sklepów, restauracji, organizowali imprezy, a kaszleli i kichali przy tym aż miło! A koronawirus tylko na to czekał.

Najbardziej chorowali ludzie już na coś chorzy albo starsi – babcie i dziadkowie. Mieli bardzo dużo problemów, żeby wyleczyć się z choroby wywołanej przez koronawirusa. Świat ludzi pogrążał się w coraz większym chaosie, a wirus triumfował. Wtedy właśnie ludzie postanowili, że za wszelką cenę muszą znaleźć sposób, żeby go pokonać i uniemożliwić mu chodzenie od człowieka do człowieka. Postanowili więc… schować się przed nim we własnych domach! Wirus bardzo nie lubił domów ludzi. Dużo w nich było ohydnie pachnącego mydła, z każdego kąta patrzyły na niego groźnie wyglądające miotły, ścierki i mopy. Koronawirus był przecież wirusem światowym, królem wirusów! – kochał chodzić po galeriach handlowych, autobusach, pociągach, samolotach, uwielbiał latać na skrzydłach kaszlu. Aż tu nagle, kiedy skończył z jednym człowiekiem i rozglądał się za kolejnym na ulicy miasta, okazało się… że nikogo nie ma w pobliżu. Jeszcze przez jakiś czas chodził i szukał, przemieszczał się od jednego przystanku autobusowego do tramwajowego, pohuśtał się trochę na placu zabaw przy szkole, ale żaden człowiek się nie pojawił. W końcu wyszło słońce, popadał deszcz, spadł pierwszy śnieg, a koronawirus, nie mogąc chwalić się już przed innymi wirusami chorobami, które wywołał, zawstydzony i pokonany schował się gdzieś bardzo głęboko i prawie zniknął.

 
 
***
 
INFORMUJEMY !!!
BAL KARNAWAŁOWY ODBĘDZIE SIĘ 29.01. 2021ROKU (PIĄTEK).
PROSIMY ABY DZIECI W TYM DNIU BYŁY PRZEBRANE W STROJE KARNAWAŁOWE BEZ DODATKOWYCH ELEMENTÓW STROJU (NP. SZABLE, RÓŻDŻKI, PISTOLETY).

OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

PRZYPOMINAMY, ŻE NUMERY KONT DO POSZCZEGÓLNYCH OPŁAT PRZEDSZKOLNYCH ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE PRZEDSZKOLA W ZAKŁADCE "KONTA BANKOWE".

 

***

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2021

ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I POMYŚLNOŚCI

ZADOWOLENIA I UŚMIECHU

SATYSFAKCJI W ŻYCIU PRYWATNYM I ZAWODOWYM

smileysmileysmiley

 

***

ŚWIĄTECZNY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

22-12-2020R. - WTOREK - PROSIMY, ABY W TYM DNIU DZIECI BYŁY UBRANE ODŚWIĘTNIE.

DZIĘKUJEMY

smileysmileysmiley

 

***

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

7.12.2020R. - PONIEDZIAŁEK - PROSIMY UBRAĆ DZIECI W KOLORZE CZERWONYM.

smileysmileysmiley

 

 

 

***

Informujemy!!!
Rodzice, którzy odbierają dzieci z przedszkola (ul. Topolowa 9), podchodzą do drzwi przedszkolnych i pomagają zejść dziecku ze schodów, panie woźne nie sprowadzają dzieci.

 

OD DNIA 12.11.2020r.

GRUPA WRACA DO

ZAJĘĆ STACJONARNYCH

W PRZEDSZKOLU

 

 

INFORMUJEMY

NA PODSTAWIE

POZYTYWNEJ OPINII SANITARNEJ,

ORAZ OPINII ORGANU PROWADZACEGO,

FUNKCJONOWANIE GRUPY "PODRÓŻNICY"

ZOSTAJE ZAWIESZONE

NA OKRES OD 05.11.2020r. DO 10.11.2020r. 

 

 

 

***

JĘZYK ANGIELSKI -

WTOREK 10.30-11.00, CZWARTEK 10.30-11.00

- PROWADZI PANI KATARZYNA WOJTALA

RELIGIA 

PIĄTEK 14.00-14.30

- PROWADZI PANI MAŁGORZATA GIBAS

PROSIMY WE WŁASNYM ZAKRESIE O ZAKUP KSIĄŻKI DO RELIGI, DLA DZIECI 6-LETNICH "„Tak! Jezus mnie kocha". Autorzy: E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek, WYD. JEDNOŚĆ

***

SANEPID ZAWIERCIE - KONSULTANT DO SPRAW COVID

PANI MAŁGORZATA SUPERSON

TEL. 574-227-626

***

SZANOWNI RODZICE

smileysmileysmiley

 

PACZKI MIKOŁAJKOWE
Paczki mikołajkowe organizuje Rada Rodziców. Koszt paczki 50 zł, kto z Państwa zapłacił pierwszą ratę na Radę Rodziców - ma już koszt paczki pokryty z tej kwoty, kto jeszcze nie to proszony jest o dokonanie wpłaty na konto Rady Rodziców do 10 listopada.

 

Bardzo dziękujemy za życzenia i słowa uznania od Państwa z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia występu artystycznego z udziałem naszych Przedszkolaków. Pierwsze kroki na naszej "przedszkolnej scenie" mają za sobą. 

"Podróżnicy" spisali się doskonale, a mieli dużo zadań do wykonania: postawa podczas występu, recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, ruch do muzyki. Rola Wojtusia z koszem grzybków i Hania - Pani Jesień - super!!!

Gratulujemy Państwu wspaniałych dzieci, a sobie życzymy miłej i owocnej pracy z naszymi "Podróżnikami". Dziękujemy za współpracę!

https://www.youtube.com/watch?v=HXLEFc2KIbg

***

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 PAŹDZIERNIK 2020R. - ŚRODA

- Dzieci z naszej grupy przygotowują występ artystyczny z wierszykami, piosenkami i tańcami. Prosimy o odświętny strój:

- dziewczynki - białe bluzeczki i białe rajstopy - spódniczki i opaski mamy dla dziewczynek

- chłopcy - granatowe (czarne) spodnie i biała koszula - muszki mamy dla chłopców

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w ćwiczeniu wierszyków i piosenek.

smileysmileysmiley

***

INFORMACJA
 
Informujemy, że do dnia 25.10.20r. można dokonywać wpłat na

           ubezpieczenie dzieci wg zamieszczonego poniżej przelewu wpłaty:

files/Przedszkole_nr_1_wpata.pdf

***

UWAGA!

ZGODNIE Z REGULAMINEM FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W OKRESIE PANDEMII: PO ODEBBRANIU DZIECKA RODZICE WRAZ Z DZIEĆMI NIE MOGĄ PRZEBYWAĆ NA TERENIE OGRODU PRZEDSZKOLNEGO (PKT.5 "PRZYPROWADZANIE I ODBIÓR DZIECI Z PRZEDSZKOLA).

***

SZANOWNI RODZICE

PROSIMY O SPRAWDZANIE POCZTY INTERNETOWEJ.

DZIĘKUJEMY

***

RADA RODZICÓW ROK 2020/2021

PRZEWODNICZĄCA - ALEKSANDRA JURKIEWICZ

Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - KINGA ROSIKOŃ

PROTOKOLANT - KAMILA GOCYLA

SKARBNIK - MAGDALENA TYMKÓW

Rada Rodziców ustaliła składkę roczną - 100 zł

Wpłaty można dokonywać w rozbiciu na dwie kwoty:

październik - 50 zł; styczeń - 50 zł

 

UWAGA

nowe konto Rady Rodziców  od 08.10.2020r.:

55 8450 0005 0070 0700 2440 0005

 

 

Rada Rodziców przeznacza kwotę 400 zł dla każdej z grup 

na zakup najpotrzebniejszych artykułów.

***

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2020R. - WSZYSTKIM CHŁOPCOM TYM DUŻYM I TYM MAŁYM ŻYCZYMY UŚMIECHU I RADOŚCI

 smileysmileysmiley

ZACHĘCAMY DO ŚLEDZENIA STRONY PRZEDSZKOLA NA FACEBOOK

yessmileyyes

***

SPRZĄTANIE ŚWIATA

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

22.09.2020R. - NASZE PRZEDSZKOLAKI POWITAJĄ PANIĄ JESIEŃ PODCZAS ZABAW W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM. UTRWALĄ WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE DBANIA O PRZYRODĘ PODCZAS AKCJI INFORMACYJNEJ "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

***

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

ODBYŁ SIĘ W NASZEJ GRUPIE W PONIEDZIAŁEK 21.09.2020R. DZIECI BRAŁY UDZIAŁ W GRACH I ZABAWACH PRZY MUZYCE PRZEDSZKOLNEJ. BYŁY ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ, DYPLOMY I NIESPODZIANKI DLA DZIECI. PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA ORAZ SŁODKIE PRZEKĄSKI OD PANI DYREKTOR.

smileyyessmiley

***

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Informujemy: 22 września o godz. 17.00 na ul. Topolowej 9 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Ze względu na obecne obostrzenia na zebranie zapraszamy tylko przewodniczących rad oddziałowych, którzy są przedstawicielami rodziców.

Dziękujemy i zapraszamy

***

PŁATNOŚĆ  ZA PRZEDSZKOLE

Prosimy o dokonywanie wpłat za przedszkole przelewem na poniższe

konta bankowe zgodnie z kwotami przekazanymi dzieciom na karteczkach w terminie do 18.09.2020r.

Jeśli dziecko nie otrzymało karteczki z informacją o płatnościach prosimy o kontakt 

z Panią Intendent nr tel. (32) 67-29-459 wew 24

  KONTA BANKOWE DO WPŁAT- Bank Spółdzielczy Wolbrom Oddział w Łazach

Konto do wpłat za wyżywienie

32-8450- 0005 -0070 -0700- 0143 -0140

Konto do wpłat za godziny ponad podstawę programową

 

16-8450- 0005- 0070 -0700- 0143- 0137

Konto Rady Rodziców

12- 8450- 0005- 0070 -0700 -2440 -0003

Dokonując wpłat bardzo prosimy o podawanie w tytule wpłaty :

-imię  i nazwisko dziecka, nazwy grupy oraz miesiąc, za który jest płatność,

np. "Lena Kowalska, grupa Biedroneczki, miesiąc IX"

 

 

W ZAKŁADCE "WIADOMOŚCI" ZNAJDUJĄ SIĘ DO POBRANIA DRUKI ZGODY NA POMIAR TEMPERATURY ORAZ UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU, KTÓRE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PRZEDSZKOLA 1 WRZEŚNIA, BĄDŹ W PIERWSZY DZIEŃ POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU.

W CELU UNIKNIĘCIA KUMULACJI SUGEROWANA GODZINA PRZYPROWADZANIA DZIECI W NASZEJ GRUPIE TO 08.50

ELEKTRONICZNY SYSTEM MONITOROWANIA OBECNOŚCI DZIECI W PRZEDSZKOLU ZOSTAJE WSTRZYMANY DO ODWOŁANIA.

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE ODBĘDZIE SIĘ NA PRZEDSZKOLNYM PLACU ZABAW W ŚRODĘ, 2 WRZEŚNIA O GODZINIE 17.30.